מהם התסמינים של גמילה מהתמכרויות וכיצד לנהל אותם?

גמילה מסמים ואלכוהול היא תהליך של החלמה משימוש בסמים או מהתמכרות לאלכוהול. זה יכול להיות תהליך קשה וחשוב שאנשים יהיו מודעים לתסמינים שעלולים להתרחש במהלך הגמילה. אם אתם מרשים לעצמכם "לרחרח" סביב הנושא, כנראה שאתם מוכנים להכיר בכך שיש לכם בעיה. המשיכו לקרוא.

תסמינים של גמילה מסמים עשויים לכלול חוסר שינה, עצבנות, חרדה, חוסר שקט, כאבי שרירים, כאבי פרקים ונוקשות, כאבי ראש, תשוקה לסמים או אלכוהול ועוד. כמו שאנחנו מבינים מאוד מהר, לא קל להשתחרר מההתמכרות. תסמיני הגמילה מורכבים לרוב לניהול, ויכול להיות קשה למצוא את המוטיבציה לשמור על פכחון.

מה אנשים עשויים לחוש במהלך גמילה מקנאביס ואלכוהול?

במהלך גמילה מקנאביס ואלכוהול, אנשים עשויים לחוש דה-פרסונליזציה או תחושת ניתוק מהסביבה. זה במקרים יותר קיצוניים בד"כ, אבל זה קיים. יותר נפוץ להרגיש קושי להתרכז או להתמקד במשימות שעל הפרק, תשוקה עזה לסמים או אלכוהול, שינויים במצב הרוח, דִכָּאוֹן, חֲרָדָה, עייפותִ, בחילה והקאה.

שווה לקרוא: גמילה מקנאביס – מרכז הטיפול שמציע גישה ייחודית להחלמה

תסמיני גמילה משותפים להתמכרויות רבות. הם יכולים להיות פיזיים, פסיכולוגיים או שניהם. כמו כן, יש לדעת כי, תסמיני הגמילה יכולים להשתנות בהתאם להתמכרות. במקרים מסוימים, נגמלים יכולים לחוש ברעידות, רעד וחרדה, הזעה קרה, חום, צמרמורת, עצבנות ושינויים חדים מאוד במצב הרוח.

למה כדאי לקבל סיוע של מכון גמילה מסמים ואלכוהול?

תסמיני הגמילה הם תגובה טבעית למחסור בחומר ממכר. חשוב לנהל את התסמינים הללו כדי למנוע הישנות של שימוש חוזר בחומרים זרים. כאשר אתם נאבקים בהתמכרות וזקוקים לעזרה, חשוב שתפנו לתמיכה של מכון גמילה מסמים ואלכוהול. הם יספקו לכם את טיפול בהתמכרויות יחד עם הכוונה שאתם צריכים כדי להפסיק לשתות או להשתמש בסמים קלים.

הצעד הראשון בהתפכחות הוא להודות שיש לכם בעיה ולבקש עזרה ממכון גמילה מסמים ואלכוהול. במרכזי הגמילה מסמים ואלכוהול תמצאו מומחים שיכולים לעזור לכם להתגבר על תסמיני הגמילה ולספק עבורכם סביבה בטוחה בזמן שאתם עוברים גמילה.

טיפים לגמילה מקנאביס ואלכוהול

  1. תעסיקו את עצמכם בתחביבים.
  2. צרו לעצמכם לוח זמנים עם פעילויות שאתם נהנים לעשות.
  3. נסו לשמור את הראש מעל המים על ידי התמקדות בדברים החיוביים בחייכם.
  4. אם אפשרי, שוחחו על זה עם המשפחה והחברים שלכם.
  5. מצאו קבוצת תמיכה או מטפל של גמילה מקנאביס או גמילה מאלכוהול.
  6. רשמו על דף את כל הסיבות שבגללן אתם רוצים להפסיק.
  7. קחו כמה זמן שאתם צריכים כדי להרגיש בנוח בלי סמים או אלכוהול בחייכם.
  8. לפחות בתחילת התהליך, השתדלו להתרחק ממקומות המגישים אלכוהול, מסיטואציות חברתיות הכוללות צריכת קנאביס וכו'.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן