מדריכים לפוטושופ. לעצב כריכה יפה לספר ילדים

הילדים שלנו, הם עם מקסים, תמים, אנו מנסים לשמור עליהם מכל משמר, כל אימת שאנו רק יכולים, לכן אנו גם דואגים לבחור לפחות בשנים הראשונות את הספרים שעליהם יסתכלו הילדים וילמדו מהתמונות על הסיפור בנוסף למה שאנו מספרים להם, ישנם המון סיפורים והרבה עיצובי כריכות יפות שונות ומשונות, באם נעשו ביד והודפסו ונכרכו בבית דפוס, או שעוצבו בתוכנת מחשב פוטושופ, וכך באופן דיגיטלי הועברו להדפסה בבית דפוס.

כיום בעידן האינטרנט ישנם אין ספור מדריכים לפוטושופ ממש חמודים שמסבירים איך לעצב כריכה יפה לספר ילדים, מה הקריטריונים, על מה חשוב לתת את הדגש, סופרת ילדים שאהובה עליכם פנתה אליכם בבקשה ליצור כריכה יפה וצבעונית עבור ספר הילדים שהיא רוצה להוציא לאור בקרוב, היא שולחת אליכם תקציר של הספר שתבינו במה מדובר, יש כבר תמונות בתוך דפי הספר אבל לגבי הכריכה, היא מאוד אהבה עבודות קודמות שלכם, אז היא רוצה שהכריכה תעוצב על ידיכם, בתמורה תקבלו ספר חדש ומודפס עם הקדשה חתומה, עבור ילדיכם, או של חברים.

אתם מקבלים את ההצעה ברצון, מקבלים על דיסק את כל החומר שנילווה לעיצוב הספר, כולל האיורים הפנימיים בתוך דפי הספר, תתחילו להסתכל בחומר, אולי משהו יהווה לכם השראה ליצור איורים יפים ומיוחדים עם סגנון לגיל הרך וטאץ' קטן מהסגנון הרגיל שלכם, אתם יכולים ללכת ולחפש באינטנרט מדריכים לפוטושופ לעיצוב של כריכה לספרי ילדים.

חשוב שתשימו לב שבמדריכים לפוטושופ באמת שמים דגש שמדובר על ספרי ילדים, לפעמים בעולם האינטרנט ילדים גם יכול להיות מוגדר לנוער ואז הציורים ממש לא יכולים להתאים לגיל הרך שעבורו אתם הולכים לעצב את הכריכה שנתבקשתם, כך שעל מדריכים כאלו אתם יכולים לוותר.

מצאתם כמה וכמה מדריכים טובים בפוטושופ שגם יכולים אולי לתת לכם רעיונות טובים לאיזה כיוון לקחת את ספר הילדים, ואיך לתת טאץ' אישי שלכם, בספר שהסופרת כתבה ונתנה לכם לקרוא מופיעים שלל דמויות, בעיקר חיות בחווה, כמו חזירים, וחתולים וכלבים, יש גם סוס ואפילו תרנגול, תחשבו שאם מקום ההתרחשות הוא בחווה, יהיה ממש חביב שעל הכריכה זה יתבטא בסגנון העיצוב, אולי מן שער מטקסטורות של עץ שמדמה את מה שיש ברפת, או בגורן.

מה לגבי משיכות מכחול שידמו סוגים של דשא ירוק עם עומק, כל הרעיונות הנפלאים האלו, תעלו על כתב, ואם יש איזשהו אפקט שנדמה לכם שאתם לא זוכרים איך לעשות חפשו בדיוק מה שחשבתם במדריכים לפוטושופ, לפעמים אפשר גם שהמדריך יהיה לא ממש קרוב למה שחשבתם אבל התוצאה תהיה דומה, תנסו לעצב מספר סקיצות עם כיוונים שונים.

אבל בהתאם לסיפור ולתמונות שיש בידיכם, ושלחו לסופרת לבחור, לכתוב הערות, אולי אהבה אלמנטים מסויימים ולא אחרים אולי לא אהבה בכלל, אל תמשיכו ללא אישור מפורש, חבל שתפתחו את העיצוב שהיא לא אוהבת בכלל, חכו לאישור.

Zety Akhzar / Shutterstock.com

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן