מתי שעורה בעין מצריכה טיפול אנטיביוטי?

שעורה בעין

שעורה בעין היא בלוטת שמן סתומה על העפעף. זה יכול להיגרם מזיהום או פציעה בבלוטה, ובדרך כלל יש צורך לטפל בכך, אם כי בחלק מהמקרים שעורה בעין עשויה לחלוף לבד לאחר מס' ימים. מה חשוב לדעת על המצב וכיצד מטפלים בו? המשיכו לקרוא.

מרבית האנשים מאמינים שאין צורך בביקור אצל הרופא אם יש שעורה בעין. עם זאת, חשוב מאוד לדעת שהתפתחות שעורה בעין עשויה להוביל לבעיות ראייה ואף לעיוורון – אם אינה מטופלת. אמנם אתם יכולים להשתמש בקומפרסים חמים על העין או לשים קצת תה בעין כדי לראות אם זה עוזר, אבל אם לא, חשוב להגיע לרופא העיניים שלכם.

התסמינים של שעורה בעין שעשויים להצריך רופא

שעורה בעין הוא מצב שיכול להיגרם על ידי זיהום חיידקי או אלרגיה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא, לפנות לרופא אם יש לכם אחד מהתסמינים הבאים: 1) עין שנראית אדומה או מרגישה נפוחה. 2) כאב כשאתם מזיזים את העין. 3) נפיחות סביב העין. 4) הפרשות מהעין. 5) גירודים חריפים בעין. 6) כאבים סביב העיניים ובאזור הפנים.

בעוד שחלק מהתסמינים האלו יכולים פשוט לחלוף לאחר מספר ימים, חלק אחר מהתסמינים יכולים להחמיר ולהוביל לפגיעה בראייה. ככלל, אין לדחות טיפול רפואי אם יש צורך בו. בפרט, שעורה בעין יכולה להצריך גם טיפול אנטיביוטי, תלוי במקרה.

באילו מקרים שעורה בעין עשויה להצריך טיפול אנטיביוטי?

כאמור, שעורה היא נפיחות קטנה וכואבת בקצה העפעף. זה בדרך כלל נראה כמו פצעון או שלפוחית. הסיבה השכיחה ביותר היא חיידקים שמדביקים את זקיקי השיער של העפעף. התסמינים הבאים עשויים להצביע על זיהום ומצדיקים טיפול:

– אדמומיות וכאבים בעין.

– נפיחות מסביב ומתחת לעין.

– הפרשות משתי העיניים.

שמרו על היגיינה בעת טיפול בשעורה בעין

אם יש לכם שעורה בעין (מוכר גם בשם כלזיון בעין), העין עלולה להתנפח, להפוך לאדומה, להפריש מוגלה ולגרד. זהו לא כלל אצבע, אבל בד"כ יהיה עליכם לפנות לרופא עיניים אם התסמינים הללו נמשכים יותר ממס' ימים או שמא הם מחמירים.

ייתכן שחלק מהאנשים עם שעורה בעין יצטרכו ליטול אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהום חיידקי משני. במילים אחרות, כתוצאה מהגירוד, אנשים לפעמים לא מצליחים להתאפק ומגרדים את העפעף, מה שעשוי להוביל לפציעה משנית ולהצדיק טיפול אנטיביוטי. אם התפתחה גם אצלכם שעורה, חשוב מאוד לא לגרד, למרות שזה קשה, וכן חשוב לגעת בעיניים אך ורק עם ידיים נקיות ושטופות.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן